IQRF Alliance na veletrhu Light+Building 2016

Jak propojit různá zařízení do jedné bezdrátové sítě?

Veletrh Light+Building 2016 ve Frankfurtu je úspěšně za námi. Ústředním motivem bylo ‘digital - individual - networked’. Všechny chytré systémy a zařízení potřebují především spolupracovat a komunikovat v sítích. A to je vlastně i největší výzva na cestě k internetu věcí. IQRF Aliance má recept na to, jak propojit zařízení rozdílných výrobců a naučit je rychle komunikovat.

Dokonalý příklad takového fungujícího systému byl představen na Light+Building 2016. Členové IQRF Aliance propojili své výrobky do jedné bezdrátové sítě. Tato technická demonstrace spojuje síť veřejného osvětlení (DevTech M2M), inteligentní parkovací systém (CITIQ), čidlo CO2, teploty a vlhkosti (Protronix), interiérové osvětlení (DATmoLUX), vypínače, stmívače a spínací krabice (Teco), infrazářič (Austyn INTERNATIONAL), senzory teploty a relativní vlhkosti a univerzální gateway (IQ Home).

Bezdrátový přenos dat byl zajištěn pomocí bezdrátové technologie IQRF (MICRORISC). IQRF řídí všechna zařízení prostřednictvím jednoduchých příkazů přes „transceivery řízené daty“. To ukazuje hlavní sílu této technologie - jednoduchost jejího použití. Začlenit bezdrátovou konektivitu IQRF do jakékoliv elektroniky trvá jen několik týdnů.

Využívání bezdrátové technologie IQRF spojuje členy IQRF Alliance. Ta vznikla před dvěma lety a dnes sdružuje více než 50 technických firem a univerzit z USA, Velké Británie, Skandinávie, střední Evropy, Izraele a Indie. "Úspěch aliance je postaven na spolupráci jednotlivých členů - vývojářů, vysokých škol, výzkumných středisek a firem. Ti mohou vyvíjet své aplikace, zařízení a systémy a ty pak spojit s výrobky ostatních díky bezdrátové technologii IQRF. Je to mnohem efektivnější cesta na trh, "říká Šimon Chudoba, jednatel IQRF Aliance.

Bezdrátové produkty a systémy členů IQRF Alliance na Light + Building 2016

IQRF Alliance prezentovala mimo jiné také nové produkty svých členů na veletrhu Light + Building 2016. Na stánku aliance byly představeny nové bezdrátové produkty a hotová řešení členů aliance. Návštěvníci jevili o tyto již připravené hotové systémy velký zájem. Uvádíme pár příkladů za všechny.

Firma Devtech M2M z Indie prezentovala svá moderní světla. Renomovaná indická společnost je zaměřena na výzkum a inovační technologie vedoucí k energetické účinnosti. „Automatizace osvětlení napomáhá k ovládání, kontrole a zajišťování efektivního využití rozsáhlých sítí světel v interiérech i v našich městech. Využívejme elektrickou energii a technologie samotné jako nástroj pro šetrné hospodaření s energií, " uvedl Vinod Jadhav, generální ředitel společnosti Devtech M2M.

Slovinský výrobce alarmů Alarm2GSM představil ucelený systém WiCOM - dokonalé domácí a průmyslové řešení pro automatizaci budov. Celý systém obsahuje vstupní interkom, ovládání vstupních míst, domácí automatizaci a ochranu proti požárům či vloupání. „Jedná se o snadno použitelný modulární systém s rychlou a jednoduchou montáží. WiCOM je založen na mobilní síti 2G / 3G bez nutnosti LAN, " dodal Tomaz Hribar z Alarm2GSM.

Firma Protronix z České republiky prezentovala především novou řadu čidel kvality vzduchu. Čidla jsou určena ke sledování kvality vzduchu v interiérech. Měří oxid uhličitý, relativní vlhkost, VOC a teplotu v různých kombinacích. V portfoliu firmy jsou také řídící jednotky pro ventilační a rekuperační jednotky, regulátory teploty pro vzduchotechniku, regulátory teploty pro sauny, infra-kabiny, regulátory pro solární ohřev a podobně. „Našim zákazníkům nabízíme také zakázkový vývoj a výrobu průmyslové elektroniky, regulace a řízení šité na míru, jednoduchá a promyšlená řešení s intuitivním a uživatelsky příjemným ovládáním a s velmi dobrým poměrem cena výkon,“ sdělil ředitel firmy Miloš Žáček.

Velice zajímavá byla také prezentace významné německé firmy BJB GmbH & Co.KG. Přední výrobce automatizačních systémů v rámci svého cca 600m2 velkého stánku představil také nová bezdrátová světla s DALI protokolem. Bezdrátová technologie IQRF byla do světel začleněna za dva měsíce. "Díky IQRF Allianci a podpoře firmy MICRORISC jsme byli schopni projekt připravit právě včas pro výstavu. Jsme vděčni za rychlou a skvělou spolupráci k dosažení tohoto cíle. Bylo příjemné spolupracovat s profesionály," řekl Markus Spiekermann, vedoucí sekce wireless v BJB GmbH & Co.KG.

Celkově byla prezentace IQRF Alliance na veletrhu úspěšná. “Veletrh Light + Building byl pro nás skvělou příležitostí, kterou jsme náležitě využili. Jsme rádi, že jsme se ho zúčastnili. Získali jsme tak skvělou zpětnou vazbu a získali mnoho zajímavých příležitostí pro naše členy,” doplnil Šimon Chudoba, jednatel IQRF Alliance.

Author: Adéla Slezáková in category IQRF novinky,

This website uses only technical cookies.