Protokol IQRF DPA pro jednoduchou tvorbu bezdrátových produktů oceněn na veletrhu embedded world

Téměř devět set vystavovatelů a dvacet šest tisíc návštěvníků z celého světa se na konci února opět sešlo na veletrhu elektroniky a vložených technologií embedded world v Norimberku. Také letos byla udílena cena v oblasti hardware, software a vývojových nástrojů embedded AWARD 2014, která vyzdvihuje unikátní a pokrokové vývojové projekty. V kategorii software se na třetím místě umístil Direct Peripheral Access (DPA), který je součástí bezdrátové technologie IQRF®.

Komplexní vývojová platforma IQRF® je založena na modulech transceiverů snadno integrovatelných do elektronických produktů - jednoduše zasunutím do SIM konektoru nebo přímým zapájením na desku výrobku. Moduly jsou vybaveny operačním systémem, který řeší komunikaci na fyzické úrovni i komunikaci v bezdrátové síti. Díky jednoduchému protokolu DPA se navíc každý transceiver stává modulem řízeným daty, který již není nutné programovat. Nový elektronický produkt využívající pokročilé síťové funkce tak může být uveden na trh během několika týdnů. Protokol DPA současně zabezpečuje plnou kompatibilitu všech produktů, které ho využívají.

Technologie IQRF® umožňuje zákazníkům, výrobcům elektroniky, velice rychle a finančně nenáročně inovovat jejich stávající výrobky doplněním o bezdrátovou komunikaci.  Plné využití protokolu DPA a souvisejících služeb je přístupné členům IQRF Alliance.

Author: Adéla Slezáková in category IQRF novinky,

This website uses only technical cookies.